Anasayfa / HABERLER / ÇAĞRI MERKEZİ ÇALIŞANININ GÜNCESİ
gunce

ÇAĞRI MERKEZİ ÇALIŞANININ GÜNCESİ

Metrobüs Şirket
Çok kalabalık ve havasız bir ortamda çalışıyoruz. Tek kulaklık taktığımız için rezil bir çalışma ortamında bulunuyoruz. Gürültü can sıkıcı.

Yaklaşık 500 kişinin çalıştığı şirkette 6-7 ay önce şirket binasının bir katı alınan yeni bir işe tahsis edildi. Bu katta çalışan 150 arkadaşımız da bizim katımıza alındı.

Zaten 3 kata zor sığan işçilerin çoğunluğu bizim katımızda. Kalabalıktan nefes alamıyoruz. Ayrıca bu dar alana bu sayıda işçinin sokulması iş sağlığı iş güvenliği yönetmeliğine de aykırıymış.

“Kadın yok mu orda?”
“Bi’ kadın bağla, sohbet edeceğim.” Erkeklere bu denirken, kadın sesi duyunca da “Oooo, hayatım..” diyen erkekler.

Şirket politikasına göre bu durumlar taciz olmadığı için bu tacizci müdahalelerle her gün muhatap oluyoruz ve savunulmuyoruz. Şirketler tüm kadın çalışanlara yönelik tacizlere karşı sorumlu olmalı.

Kanun Dışı Hizmet
Patronlar yasalarla belirlenmiş pek çok hakkı işçilere vermezken, kişisel bilgilerin ihlali pahasına müşterilerine kanunsuzları da dahil sınırsız hizmet sağlıyor.

Cep Telefonu
Neredeyse tüm takım liderleri Clash of Clans oynasalar da geçtiğimiz gün çağrı sırasında telefonumu cebimden çıkarıp saatime baktığımda “Telefonla oynamıyoruz,” diye bir uyarı aldım…

Birlik
Ben fazla yazamam. Konuşurum ben. Bu yazıyı da sendikadan bir arkadaşıma konuşarak yazdırıyorum.

Sendikalı olmak güzel şey. Birlikte düşünüp karar vermek, hakkımızı nasıl alacağımızı belirlemek, birlik olmak… Bu yüzden sen de sendikalı ol, Dev-İletişimli ol!